Про Pranuka

Pranuka - це натуральна косметика для функціонального догляду за шкірою. Назва Pranuka поєднує в собі два слова - “природа” + “наука”. Ми хочемо показати, що баланс між цими двома світами можливий. Саме таке поєднання дозволяє створити активно діючу натуральну косметику, яка несе користь тілу людини і є приязною для планети. 
Ми віримо в силу рослинних компонентів та безпечних біотехнологічних інгредієнтів з доведеною дією. До створення нових продуктів нас надихають результати наукових досліджень та актуальні потреби сучасної людини. Наукова література дозволяє дізнатись як найбільше про сучасні компоненти та оцінити їх вплив на людський організм. Потреби клієнтів вказують нам якою повинна бути косметика, щоб кінцевий користувач був нею задоволений.
Косметика Pranuka створюється у власній лабораторії з любов'ю в серці та досвідом і старанністю в руках. Ми ділимося з вами найдорожчим - своїм часом, і робимо це для того, щоб ви щодня дарували час своєму тілу.

 

 

Місія Pranuka...

...перевтілити нудний та рутинний догляд за собою в приємну пригоду. Пригоду, яка стане історією про дослідження власної шкіри та її потреб; про розуміння впливу різноманітних компонентів косметики та їх суміші на стан шкіри; про знайомство з захоплюючим світом косметичної хімії. 
Нам хочеться розвивати власне ком'юніті скінтелектуалів. Свідомих людей, які будуть уважними до своєї шкіри, посвячуватимуть їй більше часу, насолоджуватимуться доглядом за собою без поспіху та вивчатимуть ЩО і ДЛЯ ЧОГО вони наносять на найбільший орган свого тіла - ШКІРУ.

 🔬🧠🧬

 

Історія

Історія Pranuka розпочалась в маленькій варшавській квартирці восени 2018 року. Після багатьох років прожитих в мегаполісі, де всі кудись поспішають, ми (я - Валерія + мій чоловік - Дмитро) почали відчувати, що такий стиль життя не для нас. В перервах між роботою ми задумувались над тим, щоб переїхати до тихого польського гірського містечка, або поселитись ближче кордону з Україною, щоб частіше бачитись з рідними. 
Якогось дня ми випадково натрапили на відеоблог Лі Зікай (李子柒). Живучи в малій китайській провінції та показуючи в своїх відео щиру насолоду від щоденної роботи по господарству, ця дівчина стала відомою на весь світ. Здається, її секретом є щире захоплення простим життям, повага до традицій предків, старанність і внутрішній спокій, яким вона ділиться зі світом. 
Лі - хороший приклад того, що знаходячись на своїй землі, серед близьких людей, найкраще створюються особливі речі, яких немає в жодному куточку світу. На батьківщині з'являється відчуття комфорту і внутрішнього спокою, розуміння ким ти є і в чому твоя унікальність. Після довгих роздумів ми вирішили повернутись в Україну та зайнятись власною справою - створенням натуральної косметики. Якісно. Старанно. З захопленням в очах. З внутрішнім відчуттям того, що ми є там, де маємо бути і робимо щось так добре, як тільки можемо. 

 

 

Хто створив Прануку?


 

Привіт! Мене звати Валерія і я хімік - розробник косметичних рецептур (магістр) та спеціаліст SPA&Wellness (бакалавр) за освітою, професією та покликанням. Моя звичка - шукати наукове підтвердження всім чудесам світу. При цьому я вірю в силу природи та в те, що деяких речей неможливо пояснити з точки зору науки. У мене хороший досвід роботи в косметичній галузі як на мій вік. Я проходила стажування у центрах spa&wellness, працювала представником американського бренду косметики. Рік викладала практичні заняття з косметичної хімії в польському ВУЗ-і (там, де раніше навчалась). Довше я не витримала, бо більше за публічні виступи боюся тільки смерті та висоти :) Крім того, я майже три роки працювала косметичним хіміком в компанії, яка спеціалізується на продажі натуральних косметичних компонентів… Ну а потім в моїй голові поселилась ідея створення власного проекту, тоді народилась Pranuka! А ще я мамка чорного кота Пікассо. Окрім косметики люблю смачно поїсти. Азіатська, італійська та бабусина кухня - моє все <3

 

 

 

Pranuka Home: наше виробництво 

 

Наша найбільша мрія - велике виробництво, яке буде розплановане і побудоване згідно з усіма європейськими вимогами. Завдяки вам ми щодня маленькими кроками наближаємось до цієї мрії. Надіємось, невдовзі ми запросимо вас на екскурсію до великого, просторного, світлого виробництва. А поки що Pranuka живе у маленькому будиночку. Наш Pranuka Home - невеликий простір, який ми створювали так, щоб в міру можливостей наблизитись до ідеалу, який живе у моїй уяві та прописаний в вимогах GMP. Наше виробництво - місце, яке має свою історію, бо ми будували та ремонтували його усією родиною. У ньому є окрема лабораторна кімната, доступ до якої маю тільки я, але за мною можна підглядати через вікно :) Лабораторія - моє царство, де все прибирається, миється та дезинфікується по графіку. Туди можна заходити тільки в спецодязі та бахілах. В нашу Лаб не можна приносити жодних посторонніх предметів. Компоненти, тара, готова продукція зберігаються в окремій кімнаті. Тут тільки я, обладнання, лабораторний посуд і чисті думки, бо саме тут народжується косметика, яка потім потрапляє у ваші руки :)

 

Наша сертифікація 

Усю документацію для виготовлення та реалізації косметики, яку вимагає українське законодавство, ми отримали ще на початку нашої діяльності. На цей момент Pranuka має:

  • власні Технічні Умови на виробництво 
  • висновки санітарно-епідеміологічної станції на ТУ
  • висновки санітарно-епідеміологічної станції на продукцію
  • зареєстровану ТМ Pranuka (торговельну марку).

Для компонентів, які ми використовуємо для виготовлення косметики, отримуємо:

  • MSDS/SDS (сертифікат безпечності)
  • СoA (cертифікат аналізу)
  • сертифікат IFRA (для ефірних олій та аромакомпозицій)
  • Declaration of allegrens (cписок потенційних алергенів для ефірних олій та аромакомпозицій).

Зараз ми стаємо на шлях підготовки до отримання сертифікації європейського зразка. В Україні було прийнято Технічний регламент на косметичну продукцію, який повністю співпадає з європейським. Техрегламент входить в силу в серпні 2024 року (перехідний період до серпня 2026 року). До того часу усі українські виробники косметики мають достосувати свої рецептури та виробництво до вимог європейського законодавства.